Javascript is required

Eesti Advokatuuri 105. aastapäev - palju õnne meile!

Armsad Eesti Advokatuuri liikmed!

Tähistame Eesti Advokatuuri 105. aastapäeva ajal, mis kohustab meid olema enamat, kui tõhusad klientide esindajad.

105 aastat on poolteist eluiga ja kaks pikka karjääri. Aeg meie ümber sunnib maailma vaatama väga tähelepanelikult. Õigusriikluse, reeglite ja inimõiguste püsivust testitakse tänases maailmas iga päev. Aeg ise kutsub meid õigusriigi ja inimõiguste valvekoerteks.

IBA värske raport ütleb, et pea 60% maailma riikidest tajub praegu õigusriikluse taandumist. Ning rõhutab, et advokaadid kui õiguse tippeksperdid peaks seisma inimõiguste ja õigusriikluse kaitsel. See on aeg, mil peame mõtlema endist, advokaatidest ja advokatuuridest kui kaitseliinist inimõiguste, õigusriigi põhimõtete ja õiglase õigusemõistmise ees.

Õigusvaldkonna tippekspertide ühendusena oleme kohustatud valvsuseks, et õigusriigi vundamenti pisikeste palade kaupa laiali ei tassitaks. Meie eesmärk on tagada, et inimõigused ja õigusriigi põhimõtted oleksid alati seadusandja väärtuspüramiidis kõrgel kohal.

Meie sõltumatus on meie kohustuste täitmisel hädavajalik. Sõltumatus annab meile vabaduse ja võime seista õigluse eest, kartmata, et meie tegevust mõjutavad välised jõud. Advokatuuri ja advokaatide sõltumatus koos muude kutsetagatistega ei ole maailmas, ega ka Eestis, kõigile enesestmõistetavad. Me peame seda ühiskonnale järjekindlalt selgitama, et saaksime olulisel hetkel välja astuda julgelt, otsustavalt, ja ühiskonna toega.

Oleme koos kutsutud Eesti õigusriiki kaitsma ja tugevdama. Soovin teile kõigile jaksu ja edu meie ühise missiooni täitmisel. Tänan teid teie pühendumuse ja töö eest.

Palju õnne meile!

Imbi Jürgen